Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Продължава протестът на миньори и енергетици

Снимка: БГНЕС

И днес протестиращи миньори и енергетици от промишления комплекс “Марица изток” държат затворени магистрала “Тракия”, Прохода на републиката и Подбалканския път при град Гурково.

Блокадата остава, въпреки че снощи Народното събрание прие пътната карта за климатична неутралност, според която производството на ток от въглища ще продължи без ограничение до края на 2038 г. Недоволните продължават все така да настояват правителството да оттегли териториалните планове за справедлив преход от европейските институции.

Източник от ЕС: България би могла да изтегли териториалните си планове

Късно снощи хората на пътя нямаха единна позиция как да продължи протестът. Очаква се при тях да отидат синдикалисти, за да обяснят как приемат парламентарното решение и дали това всъщност са онези конкретни действия, които искат да видят от държавата.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Голямо признание за младите в информатиката чрез президентската награда "Джон Атанасов"

Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон Атанасов" . Събитието се състоя два дни след рождената дата на видния изобретател с български..

публикувано на 07.10.25 в 13:30

След наводненията България иска помощ от фонд "Солидарност" на ЕС

Министрите на вътрешните работи Даниел Митов и на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов разговаряха за първите процедури по възстановяване на щетите от обилните валежи в последните дни, съобщи пресцентърът на МВР. С писмо..

публикувано на 07.10.25 в 08:54

Фотоизложба събира спомените, самотата и труда на седем деца бежанци от Сирия

Седем непридружени деца бежанци от Сирия, настанени в кв. “Овча купел” в София, застават пред обектива на Михаела Вачева за фотографската изложба “Това, което пазя”. Събитието се открива днес в столичната Галерия Порт А. “Чрез своите..

публикувано на 07.10.25 в 07:50