Министерството на външните работи на България призова да се избягва посещението на райони в Йордания, където се провеждат демонстрации и има струпване на хора заради последната ескалация на израелско-палестинския конфликт.
Ситуационният център на ведомството съобщи, че има масови протести в столицата Аман, градовете Зарка, Ирбид, Русейфа и в населени места от северозападната част на кралството. Следва да се избягват туристически посещения на граничните с Израел и Западния бряг региони и изброените градове. В столицата да не се посещават Старият град и джамиите „Ал-Хусейни“ и „Ал-Калути“, предупреждават от министерството.
На евакуиращите се от Израел през Йордания се напомня, че трябва да имат предварително организиран транспорт, който да ги чака от йорданската страна на границата.
При нужда от съдействие българските граждани могат да се обърнат към посолството на България в Аман или на преките телефони на "Ситуационен център": +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56 или на имейл: crisis@mfa.bg.
В три държави, в три европейски града – Лион, Мюнхен и Копенхаген – на 22 ноември се представя проектът на Асоциацията на българските фолклорни състави в чужбина "Онлайн каталог с български хорà и танци". "Цел на Асоциацията е да пази българските..
От 15 години Стела Недкова живее в Брюксел. След като завършила образованието си в България, решила да изпита себе си в една друга реалност, за да провери дали може да се справя сама с предизвикателствата в живота, без помощта на родителите. Стела..
Празникът на християнското семейство всяка година е повод за среща на сънародниците ни в Хамбург. 2025-а не прави изключение и поканата отдавна обикаля социалните мрежи, защото сънародниците ни ще отпразнуват тържествено 20 години от създаването на..
Празникът на християнското семейство всяка година е повод за среща на сънародниците ни в Хамбург. 2025-а не прави изключение и поканата отдавна обикаля..
От 15 години Стела Недкова живее в Брюксел. След като завършила образованието си в България, решила да изпита себе си в една друга реалност, за да..
В три държави, в три европейски града – Лион, Мюнхен и Копенхаген – на 22 ноември се представя проектът на Асоциацията на българските фолклорни състави в..