Няма промяна в рисковете и заплахите в Черно море – към момента те идват от дронове с изгубен контрол и от плаващи мини. Това заявиха във Варна командирът на ВМС контраадмирал Кирил Михайлов и флотилен адмирал Велко Велков, цитирани от БНТ. Те ръководят провеждащото се до 22 октомври национално военноморско учение “Бриз 2023”, което е отворено за чуждестранни военноморски сили и в което тази година са се включили представители на 13 държави. Участниците в учението са предупредени да бъдат особено внимателни по време на плаванията. Михайлов подчерта, че учението не е насочено към нито една държава в Черно море. Не е планирано и изпращане на кораби в зоната на конфликта в Израел.
През нощта облачността ще е значителна, на места в западната половина от страната с валежи от дъжд, повече по количество в централните райони. Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София – около 9°. В събота облачността ще се задържи..
На Разпети петък - най-тъжния ден за християните, Богослужението припомня страданията, разпятието и смъртта на Иисус Христос заради вината и греховете на човечеството. Службата в митрополитския катедрален храм "Св. Неделя" в София беше оглавена от..
Търговище е домакин на поредното издание на състезанието по ориентиране за Купа "Великден". За дните от 18 до 21 април в града се събраха около 500 състезатели от България, Швейцария, Румъния, Молдова и Украйна. Надпреварите са на средна и дълга..
Поп-певецът Теодор Шишманов, който е един от основателите на обичаната от поколения българи група "Тоника СВ", свързва част от своя житейски път и с Радио..
Нов български университет обявява началото на инициативата "Пролетни дни на изкуствата" – празник на креативността и културата. От днес до 5 юни ще се..
Българските доставчици прекратили интернет услугите си и GSM покритието за Босилеград и района, заявиха българите в Западните покрайнини при..