Българският кораб за насипни товари "Рожен" в израелското пристанище Ашдод се намира в близост до бойните действия. Съдът ще напусне опасната акватория най-рано след седмица след разтоварването му. Изпълнителният директор на Български морски флот капитан Александър Калчев заяви пред БТА, че няма опасност за екипажа. Той уточни, че в района на пристанището няма военни действия, а нивото на сигурност в порта е нормално. Пристанището е защитено и с противовъздушна отбрана. Капитан Калчев посочи, че няма никакъв риск, портът работи, има и кораби на рейда.
Екипажът на „Рожен“ е от 19 души, всички са българи, добави изпълнителният директор. Част от моряците се свързаха преди изявлението с БНТ и съобщиха, че не се чувстват в безопасност.
В "България днес" на 09 Септември слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 15:24 – Финалистът от Откритото първенство на Съединените щати по тенис за младежи Александър Василев с първи думи на родна..
В сряда минималните температури ще са от 13 до 18°, в София – 15°. През деня ще преобладава слънчево време, с разкъсана средна и висока облачност. Изолирани слаби превалявания ще има само в планините. Ще духа слаб, в Източна България до умерен..
6581 са получилите българско гражданство за първите шест месеца на 2025 г., покзва отчетът на Комисията по българско гражданство към вицепрезидента Илияна Йотова. През м.г. по същото време новите български граждани са били 6542-ма. Ако тенденцията се..
Всичко, което правим днес, е повлияно от трагедията и страданията в Украйна. Това каза пред журналисти заместник генералният секретар на НАТО Радмила..
Наричат ги NEET (Not in Education, Employment or Training) – млади хора между 16 и 29 години, които нито учат, нито работят, нито се обучават. Тази..
6581 са получилите българско гражданство за първите шест месеца на 2025 г., покзва отчетът на Комисията по българско гражданство към вицепрезидента..