Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България има една от най-сигурните външни граници в ЕС

Снимка: БГНЕС

Сега България има една от най-сигурните външни граници в ЕС, коментира вицепрезидентът Илияна Йотова, запитана дали страната е подготвена за бежанска вълна от Близкия Изток. Вижте какво се случва в Италия, в Гърция, каза Йотова пред журналистите. 

„Независимо от многото гласове, които чуваме не само в страната, но и отвън, на скептиците за нашето влизане в Шенген, аз смятам, че и този път България ще се справи. Разбира се, това не е само наша задача. Упрекът ми е към европейските институции, защото знаете, че пактът за миграция е блокиран. Част от клаузите вътре не са изгодни за България, защото ще продължи да действа Дъблинското споразумение", посочи Йотова. Според нея това ни обрича да бъдем страна, която основно ще се грижи за мигрантите, които ще стъпят за първи път в територията на ЕС, минавайки именно българската граница.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В зоопарка на Бургас животни и хора могат да общуват без прегради

Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..

публикувано на 14.02.25 в 10:05

Празникът "Любов и вино" съчетава традиции в центъра на София

В дните от 14 до 16 февруари събитие под мотото "Любов и вино" ще позволи на софиянци и гостите на столицата ни да съвместят нашенския празник на виното Трифон Зарезан и западния Свети Валентин, известен като "ден на любовта". То ще се провежда..

публикувано на 14.02.25 в 09:30
Сърце от лед...

Ниски температури и облаци в горещия празник на любовта и виното

През следващото денонощие, над по-голямата част от страната, облачността ще се задържи значителна с временни разкъсвания. През нощта, в повечето райони ще бъде почти тихо. Сутринта на отделни места ще има намалена видимост. В петък , 14..

публикувано на 13.02.25 в 18:10