Във вторник минималните температури ще са от 3° до 8°, в София – 4°. През деня ще е облачно с валежи от дъжд на юг и по-значителни на югозапад. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще са от 14° до 19°, в столицата - 14°.
По Черноморието ще е облачно, но без валежи. Температурите на въздуха ще са до 17-19°. Морската вода е 20-21°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Над планините ще е облачно. Над югозападните масиви ще вали по-активно. Над 1800 метра надморска височина валежите ще са от сняг. Температурата на 1200 м надморска височина ще е до 7°, на 2000 м - до 2°.
В сряда ще е облачно, температурите ще се покачат, ще вали над Рило-Родопската област.
В Европа над Скандинавието и Северна Русия ще вали на места и сняг. Атлантически циклон носи облаци дъжд и ветрове над Пиренейския п-ов и Франция. Ще превали и над Южна Италия. На Балканите ще е облачно с валежи на много места над западната половина от полуострова. Значителни ще са дъждовете в Северна Македония, Албания и Гърция. В Лондон и Париж ще е 15° и 18°. В Москва и Берлин се очакват 12° и 6°. В Рим и Истанбул термометрите ще сочат 23° и 20°. В Букурещ и Белград ще е 19° и 15°. Най-топлите евростолици ще са Мадрид и Атина с 24°.
Във Ванкувър и Монреал ще е 13° и 14°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 12° и 14°. В Лос Анжелис се очакват 28°, в Маями и в Мексико сити ще e 26° и 21°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 25° и 28°. В Дубай ще е 37°, в Йерусалим 23°.

В брой 74 на предаването слушайте: Клубът на българските жени и семейства в Хамбург празнува 20 години от своето създаване – разговор с основателката му Емилия Юкер Какво кара едно момче от Габрово да се натоварва с каузи, които..
В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела..