10 дни преди местните избори 20 000 гласа делят Васил Терзиев – 24,8%, Ваня Григорова – 22,2% и Антон Хекимян – 21,4%, сочи представително изследване на агенция "Медиана". То е проведено между 10-17 октомври със собствени средства.
Кандидатите на "Продължаваме промяната"- "Демократична България“ - "Спаси София", БСП и ГЕРБ за кмет на столицата се движат "почти в пакет“ с минимална разлика, твърдят от "Медиана“. Със сигурност ще има втори тур за избор на кмет.
Близо 120 0000 избиратели или ¼ от очакваните да гласуват не са направили своя избор. Така дори и четвъртият Деян Николов и петият Вили Лилков запазват шансове за балотажа. Колебаещите се може да обърнат изборите, отчитат анализаторите.
Министрите на вътрешните работи Даниел Митов и на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов разговаряха за първите процедури по възстановяване на щетите от обилните валежи в последните дни, съобщи пресцентърът на МВР. С писмо..
Седем непридружени деца бежанци от Сирия, настанени в кв. “Овча купел” в София, застават пред обектива на Михаела Вачева за фотографската изложба “Това, което пазя”. Събитието се открива днес в столичната Галерия Порт А. “Чрез своите..
Работна дискусия на тема “Изкуственият интелект: тенденции, регулации и сценарии за развитие” ще се проведе днес в Българската стопанска камара, информира БТА. В събитието, организирано от камарата, ще участват представители на министерства,..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
В "България днес" на 06 октомври слушайте: 02:15 – Актуално от България и сънародниците по света 11:47 – Репортаж на..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..