След терористичните актове на “Хамас” срещу Израел и подготвяната военна операция не очакваме скорошно увеличаване на бежанската вълна от този регион, заяви министърът на отбраната Тодор Тагарев. Той добави, че в момента основната задача е на службите и на външното министерство, които следят обстановката. “Имаме готовност, ако се повиши рискът, да предоставим повече сили и средства за защита на границата, но това не се вижда в близките седмици”, подчерта той.
По повод информацията, че руски изтребители ще прелитат над Черно Море Тодор Тагарев каза, че това е ново провокативно послание на Кремъл, но няма пряк риск. “През последните няколко години руски самолети редовно летят в това пространство и задействат силите за противовъздушна отбрана на НАТО. Няма съществена разлика със сегашната ситуация”, коментира министърът.В "България днес" на 04 септември слушайте: 05:06 - Актуално от България и за общностите с българи по света 18:10 – Музей на минното дело в Перник 34:38 – "Парк Мини България" – разходка сред българските архитектурни перли 46:40..
В петък ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност. Над Източна България ще има временни увеличения на облачността, по-значителни през нощта и преди обед, когато на изолирани места ще превали. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, в..
На деветата Европейска младежка олимпиада по информатика eJOI, която се състоя в Шумен, българските ученици спечелиха пет медала съобщи пресцентърът на МОН. На олимпиадата, от 29 август до 4 септември, в която взеха участие близо 100 състезатели от 24..
Великотърновският университет е домакин на Втория организационно-методически семинар с лекторите по български език, литература и култура в..
В четвъртък, 4 септември, ще преобладава слънчево време с разкъсана висока облачност. Следобед главно над Западна България ще се развива купеста..
Петдесет и девет процента от българите вярват, че бъдещето на Европейския съюз е оптимистично, показват данните на “Евробарометър”, цитирани от БТА...