Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Летище София среща работодатели в авиоиндустрията с потенциални служители

Снимка: sofia-airport.eu

Авиокариерно шоу, на което най-добрите работодатели в авиоиндустрията ще разговарят с желаещи да започнат работа в тази сфера, ще се проведе днес и утре на Терминал 2 на столичното летище. 


На кариерното изложение ще бъдат представени много работни позиции, а опита си ще споделят двама пилоти - Райна Косева и Иван Марков. “Искрено се надяваме професионалистите да вдъхновят хората, които се интересуват какви са възможностите в авиоиндустрията”, каза за БНР Анелия Димова от екипа на организаторите.


Друго очаквано събитие ще бъде обявяването на победителя в конкурса за есе на тема “Летящите хора”. Целта на конкурса е популяризиране на авиоиндустрията и вдъхване на мотивация в младите хора за кариера в сектора.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Илияна Йотова и Стефан Делайе

София посрещна "Младото Божоле"

Всяка година в третия четвъртък на месец ноември се посреща първото младо френско вино Божоле. От две десетилетия традицията се спазва и в България. Основна заслуга за провеждането на празника в Националния дворец на културата е на Френско-българската..

публикувано на 21.11.25 в 09:38

България вече е част от европейския "Път на виното"

Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..

публикувано на 20.11.25 в 23:14

На север ще духа поривист вятър, в планините – валежи

В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..

публикувано на 20.11.25 в 18:35