Големият пожар край селата Понор и Безден, община Костинброд, и Василовци, община Драгоман, е потушен. Пожарникари, горски служители и доброволци се пребориха с огнената стихия, разпростряла се на площ от около 1200 декара дъбови и борови гори.
Бяха използвани 11 противопожарни автомобила, но заради силния вятър гасенето от въздуха на тлеещите огнища се оказа невъзможно. Ситуацията беше овладяна, без да се наложи евакуация на бедстващи хора от трите села в Софийска област.
В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови 34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..
Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..
Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..