Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Взети са мерки за сигурността на израелските туристи в България

Снимка: Министерство на туризма

"България е готова да посрещне израелски туристи през зимния сезон като безопасна туристическа дестинация. Взети са всички предпазни мерки, за да се гарантира сигурността на израелските гости", каза министърът на туризма Зарица Динкова на работна среща с посланика на Израел в България Йосеф Леви Сфари.

Министър Динкова, която в качеството си на зам.-министър на външните работи през 2021 г. беше и Националният координатор за борба с антисемитизма, е изразила личната си съпричастност към човешката трагедия, която преживява народът на Израел и е изказала своята загриженост за увеличените антисемитските изказвания, митинги и нападения след началото на терористичните нападения на терористичната група Хамас. Тя е заявила, че България осъжда бруталния терористичен акт срещу Израел от Хамас, довел до загуба на невинни животи.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Бял бряст

Две вековни дървета на 200 години бяха обявени за защитени

Министърът на околната среда и водите Манол Генов обяви за защитени две вековни дървета, всяко от които е на приблизителна възраст 200 години, съобщиха от ведомството. Едното е от вида бял бряст (Ulmus laevis) с обиколка на стъблото 4,00 м и..

публикувано на 09.11.25 в 08:10
Археологическият резерват Деултум-Дебелт

Честваме 1160 години от покръстването на българския народ

В деня, в който православната църква празнува Събор на свети архангел Михаил, в Националния археологически резерват "Деултум-Дебелт" ще бъдат отбелязани 1160 години от покръстването на българския народ. На събитието ще присъстват..

публикувано на 08.11.25 в 08:04

България днес - 7 ноември 2025 г.

В "България днес" на 07 ноември слушайте: 05:14 - Актуално от България 13:08 – По съседски – новини от Балканите 22:12 – Делници и празници в неделното училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Атина 38:54  – Ново изследване хвърля..

публикувано на 07.11.25 в 19:00