Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Държавата даде 22 млн. лева за 24 физкултурни салона през 2020 г., построени са 2

Снимка: БТА

Министерството на младежта и спорта води 16 дела за 100% авансово раздадени пари за непостроени физкултурни салони в държавните училища, обяви министърът на спорта Димитър Илиев. Парите, заделени от държавата и предоставени през 2020 г. след набързо възложени обществени поръчки, са в размер на 22 млн. лева за изграждане и оборудване на 24 физкултурни салона. От тях към днешна дата са построени два. В резултат на усилията на Министерството на младежта и спорта от януари 2022 г. насам са възстановени едва малко над 4 милиона лева.

Около една трета от училищата в България изобщо нямат физкултурни салони, показват данни на Министерството на младежта и спорта.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Внимание, мечка! Случка в Карлово поднови дебата за съжителство с хищника

Охранителни камери заснеха мечка в жилищен квартал на град Карлово преди дни.  Хищникът е сляз ъл до къщите в северната част на града и се е разхождал невъзмутимо по улиците , докато не е бил подплашен от преминаващ автомобил. След сигнали на..

публикувано на 22.11.25 в 10:05
Снимка:  Facebook/ Дефиле на младото вино

"Дефиле на младото вино" в Стария Пловдив омайва с аромати и духа на традицията

Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд обещава  незабравимо кулинарно и културно пътешествие сред автентичната атмосфера на Стария град..

публикувано на 22.11.25 в 09:05

Дни на турската култура в Балчик

Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..

публикувано на 22.11.25 в 06:00