Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Връщаме се към астрономическото време

Снимка: БГНЕС


В ранното утро на 29 октомври, денят на местните избори, отново местим стрелките на часовниците с час назад и се връщаме към астрономическото време. 

Въпреки нагласите сред обществото в Европа, в последната неделя на март 2024г. пак предстои смяна на времето. Още през 2018 г. проучвания сред 4,6 млн. европейски граждани показаха, че 84% от тях искат промяната на часовото време да се прекрати. Що се отнася до България, 96 процента от запитаните също не желаят повече да местят стрелките на часовниците си пролет и есен.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 3 юни 2025 г.

В "България днес" на 3 юни слушайте: 01:57 - Актуална информация от България и света 10:16 - Прогноза за времето у нас и по света 15:12 -   За театъра, като спътник на младите българи в реалността – разказваме ни за ученическото студио за театър..

публикувано на 03.06.25 в 19:00

В средата на седмицата – топло време с температури до 35 градуса

В сряда , 4 юни, ще бъде предимно слънчево. Следобед ще се развива купеста облачност и на отделни места, главно в планинските райони, ще превали. В низините ще бъде горещо с максимални температури между 30° и 35°, за София – около 30°.  В..

публикувано на 03.06.25 в 18:15

По-строги мерки спрямо товарните автомобили заради зачестилите катастрофи

Изготвени са законови промени заради зачестилите пътнотранспортни произшествия, в които участват товарни автомобили. Това обяви вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов след среща с неправителствени организации за пътната..

публикувано на 03.06.25 в 18:00