Според премиера Николай Денков, ЦИК има всички основния да преразгледа решението си за отмяна на машинното гласуване. На брифинг в Министерския съвет, Денков припомни, че на миналите местни избори е имало над 660 хиляди бюлетини, обявени за недействителни, а решението на ЦИК е въз основа на доклад на ДАНС и то преди изтичането на срока за сертифициране на машините.
В отговор, Росица Матева подчерта пред бТВ, че всички ОИК са длъжни да изпълнят решението на ЦИК и в страната няма да се гласува с машини. Матева изрази недоумението си, че ОИК-София е взела решение да се гласува с машини, тъй като ЦИК не е дала разрешение машините за гласуване да напускат склада. „Кой е дал разрешение машините да тръгнат из страната - на този въпрос трябва да отговори министърът на вътрешните работи", изтъкна Матева.
Депутатът от ПП Никола Минчев призова обаче общинските избирателни комисии и органите на МВР да не бързат с връщането на машините за гласуване в София и да изчакат изясняването на случая до края на деня.В телевизионно интервю, главният секретар на МВР Живко Коцев изтъкна, че МВР ще изпълни закона и в днешния ден ще поеме охраната на всички избирателни секции.
Тече евакуация във ваканционно селище "Елените", задействана е системата BG-Alert с указания за незабавна евакуация и качване на високо. Над 10 екипа на пожарната са на място. Властите апелират жителите и гостите на района да следят съобщенията и..
Със заповед на кмета Димитър Николов Община Бургас въведе частично бедствено положение до 6 октомври. Кметът заяви, че при необходимост ще бъде извършена евакуация в най-засегнатите от интензивните валежи райони. Мярката се налага заради..
През следващото денонощие съществена промяна на времето няма да настъпи. Времето ще бъде облачно, на много места със значителни валежи от дъжд, в планинските райони над 600-800 м надморска височина – от сняг. В края на деня валежите в югозападните..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември..
Въведени са извънредни мерки за сигурност във ваканционното селище "Елените" заради очакваните валежи в понеделник, 6 октомври. Докато продължава..