Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Окончателно: Терзиев и Григорова ще спорят за кметския стол в София

Снимка: БГНЕС

Кандидатът на ПП-ДБ и “Спаси София” Васил Терзиев с 31,8% от гласовете на столичани и кандидатът на “БСП за България” Ваня Григорова с 21,59% подкрепа ще се състезават за кметското място в неделя, показват сто процента обработените протоколи в Общинските избирателни комисии. Кандидатът на ГЕРБ Антон Хекимян остава трети със 17,8%.  

ПП-ДБ и “Спаси София” ще имат 23 общински съветници, ГЕРБ-СДС – 14, “БСП за България” – 9, “Възраждане” – 8, “Има такъв народ” и “Синя София” – по трима, ВМРО – 1. 

В Пловдив до втория тур на местните избори достигат кандидатът на ГЕРБ Костадин Димитров с 33,7% от гласовете и Ивайло Старибратов със 17,9%. 

Досегашният кмет на Варна Иван Портних с подкрепа от 26,57% ще се изправи срещу опонента си от ПП-ДБ Благомир Коцев с 21,56%.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Температурите ще се понижат, ще превалява над Западна и Централна България

В петък  минималните температури ще бъдат от 7 до 12°. В София ще е около 10°. През деня над западните и централните райони облачността ще се разкъса и намалее до предимно слънчево. След обяд там ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на..

публикувано на 17.04.25 в 19:05

Правата на българите в Северна Македония не са защитени, смята вицепрезидентът

"България не поставя допълнителни условия към процеса и преговорите на Северна Македония с ЕС", каза вицепрезидентът Илияна Йотова при откриването в София на форума "ЕС среща Балканите". Във форума участват европейският комисар по разширяването..

публикувано на 17.04.25 в 13:11

Български учени създадоха нов метод за проследяване на хромозомите

Млади изследователи постигнаха впечатляващо научно откритие в областта на клетъчната биология. Български екип публикува научна статия, в която проследява човешките хромозоми по време на митоза, което досега се смяташе за невъзможно .  Научният..

публикувано на 17.04.25 в 12:36