Днес, 4 ноември, в България е ден за размисъл преди втория тур на местните избори. Отново в сила е забрана за политическа агитация и огласяване под каквато и да е форма на прогнозни резултати от допитвания до общественото мнение, която ще е в сила до края на изборния ден в неделя.
Местната власт има право да забрани продажбата на алкохол на територията на общината си.
На 5 ноември ще гласуваме само за кмет на община, кмет на район или кмет на кметство. Избори ще има в населените места, в които на 29 октомври никой от кандидатите за кметове не е успял да спечели над 50% от подадените гласове.
Изборният ден в неделя ще започне в 7.00 часа и ще приключи в 20.00 часа. В случай на опашки пред някои секции времето за гласуване може да бъде удължено от Централната избирателна комисия до 21.00 часа.
Ако не ни мине черна котка път, в утрешния ден за първи път на местни избори ще имаме смесен вот – с хартиена бюлетина и с машина, след като скандал доведе до отпадането на тази схема на първия тур. Гласуване ще има в над 7250 секции, в 5900 от тях - и с машини.
Идеята за таван на надценките на основни хранителни продукти все още не е обсъждана с партньорите в управляващата коалиция. Според премиера Росен Желязков, пряка намеса на държавата на пазара на основните стоки от потребителската кошница е..
Председателят на Българската академия на науките (БАН) Евелина Славчева се срещна с посланика на Франция в България Жоел Мейер. Разговорът в Академията е била посветен на подготовката за съвместното отбелязване на 60-годишнината от подписването..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация" резонират сред българското национално малцинство в Западните покрайнини. По темата разговаряме със..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21..
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на..
По повод наближаващият Национален празник – 3 март и 147 години от Освобождението на България от Османско владичество, Регионалната библиотека в град..