Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лидерът на БСП: Моделът ГЕРБ се разгражда

Снимка: БГНЕС

БСП печели кметове в четири областни града – Русе, Шумен, Разград и Силистра. Това обяви на брифинг лидерът на БСП Корнелия Нинова. По думите ѝ БСП и ДПС са двете партии, които на тези местни избори са повишили гласовете в тяхна полза и като брой кметове в страната. Според нея големият губещ на тези избори е ГЕРБ. "Нашата цел, която сме поставили още преди кампанията, обединение – всички срещу ГЕРБ, започва да се случва и този модел (моделът ГЕРБ) започва да се разгражда", каза Нинова.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България вече е част от европейския "Път на виното"

Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..

публикувано на 20.11.25 в 23:14

България днес - 20 ноември 2025 г.

В "България днес" на 20 ноември слушайте: 06:41 -  Актуално от страната и българите по света Гости в студиото: Димитринка Командучи и Адолфо Порто 19:29 -  "Харизмата на българина" и как проектът на Дими Командучи ще допринесе за..

публикувано на 20.11.25 в 19:00

На север ще духа поривист вятър, в планините – валежи

В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..

публикувано на 20.11.25 в 18:35