Президентът Румен Радев защити председателя на Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) Пламен Тончев. Неговото уволнение преди втория тур на местните избори поиска премиерът Николай Денков. Причината е справка на ДАНС, която доведе до отмяна на машинното гласуване на първи тур.
"Една власт е силна със спазване на закона, а не с позициониране над него. Внимателно слушах премиера. В закона за ДАНС ясно са посочени основанията за освобождаване на председателя на ДАНС и сред тях не фигурира липса на доверие от страна на премиера. Оставката на Тончев се иска явно, защото е спазил закона, а не защото го е нарушил. По тази логика правителството трябва да подаде веднага оставка, защото огромно мнозинство от българите му няма доверие", поясни Радев.
В деня след балотажа президентът коментира и че местната власт ще трябва, освен всичко, да се справя и с последствията от рекордно ниската избирателна активност и понижената вече легитимност.
Фестивал на добруджанската тиква и празник на добричкото село Стефаново ще се проведат през почивните дни, съобщават от Община Добричка. За събота е предвиден тържествен концерт с участието на местни формации, който ще завърши с хоро на..
Шейсет и шест екипажа от четири държави ще стартират днес в автомобил ната офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025" край Костинброд , съобщава БТА. Състезателите от България, Румъния, Гърция и Испания ще се изправят пред екстремните препятствия на..
В събота , 4 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..
Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември..