България е набрала външен дълг за 2,3 млрд. евро с две емисии на външните пазари със срок на погасяване от 7,5 и 12,5 години, съобщи финансовият министър Асен Василев.
"Емисията беше изключително успешна. Имаше почти 3 пъти повече предлагане отколкото ние искахме да наберем на пазара. Доста по-евтино от Унгария и Румъния, които са ни директните еквиваленти, където лихвата стига до 3,3%. Много успешна емисия. Дългът е заложен в бюджета, той ще се използва главно за рефинансиране, догодина имаме падеж на дълг за 1,5 млрд. евро", поясни Василев.
По закона за държавния бюджет страната може да поеме нов дълг от 3,8 млрд. евро за 2023 г. През януари страната набра 1,5 млрд. евро от външните пазари.
Розов пеликан се превърна в истинска атракция за жителите във Варна. Стотици хора го срещат в района на Морската гара в града и бързат да публикуват негови снимки в социалните мрежи. Пеликанът вече е известен там с името Стойчо, а местните рибари..
Днес на Велика събота - последния ден от Страстната седмица, предшестваща Великден, се възпоменава погребението на Иисус Христос и слизането му в ада, за да разкъса оковите му и да отвори отново за нас райските двери. Църковен календар - Велика..
През нощта облачността ще е значителна, на места в западната половина от страната с валежи от дъжд, повече по количество в централните райони. Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София – около 9°. В събота облачността ще се задържи..
Пъстър великденски празник под надслов “Да запеем, заиграем на Великден, на мегдана” ще се състои днес на открито в Стара Загора. За доброто настроение..
" Дълбоко съм натъжен от кончината на Негово Светейшество – истински приятел на България и световен символ на мира, състраданието и единството ." Това..
Пастир на душата, свещеник на всички с открити сърца, съвременен пророк – някои от определенията, с които папа Франциск остава в душите на хората без..