Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Новият столичен кмет ще съдейства за премахването на Паметника на съветската армия 

Снимка: БТА

Паметникът на съветската армия трябва да отиде в Музея на социалистическото изкуство, на Бузлуджа или където се реши да бъде преместен, заяви новият столичен кмет Васил Терзиев в отговор на журналистически въпрос. Той добави, че каквото зависи от общината, ще бъде направено, за да се случи това. 

Васил Терзиев не се притеснява от намерението на загубилата изборите Ваня Григорова да оспори резултатите в съда. По думите му, много от безобразията са в негов ущърб: “Секции, където имам 120 гласа, пишат нула, обърнати резултати – имам повече гласове от г-жа Григорова, пък те ги пишат наобратно.” 

Васил Терзиев заяви, че ще търси пресечни точки с всички в Общинския съвет. “Когато си заявил програма и намерения за инфраструктурни проекти, детски градини, други подобрения в града, ние очакваме да получим подкрепа, ако тези хора наистина са ги заложили в програмите си, а не е било проформаза печелене на гласове”, коментира той. 

Занапред технологиите ще намират все по-голямо приложение в общината и във връзката с бизнеса, и с гражданите, подчерта кметът. Новият екип ще работи за развитието на модерната иновативна икономика – ще дигитализира процеси като разрешителни режими, ще създаде приложение с всички услуги на гражданите – паркиране, плащане на местни данъци и такси, подаване на сигнали, получаване на информация, а чат бот ще отговаря на въпроси на жителите на града. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Подаден е жълт код за опасни валежи над цялата страна

В сряда  още през нощта над западната половина от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност, на места с интензивни кратки валежи от дъжд. Ще има условия за градушки. До сутринта валежите ще достигнат и източните райони. Сутринта минималните..

публикувано на 06.05.25 в 19:05

В Прищина вицепрезидентът поздрави българските военни в Косово за 6 май

Вицепрезидентът Илияна Йотова поздрави българския военен контингент от състава на мироопазващата мисия на НАТО в Косово (KFOR) по случай Деня на храбростта и празника на Българската армия. Тя присъства на официална церемония в Прищина. "Вие сте..

публикувано на 06.05.25 в 17:16

В Северна Македония почетоха паметта на загиналите за отечеството български воини

Денят на храбростта – 6 май беше отбелязан на Гергьовден и пред Българския военен мемориал в Ново село, предаде БГНЕС. Мемориалът, където са положени тленните останки на 71 български военни е край град Струмица. Там е само едно от 471 български..

публикувано на 06.05.25 в 14:30