Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Влак прегази двама служители на “Железопътна инфраструктура” 

Снимка: НКЖИ

Двама служители на Национална компания “Железопътна инфраструктура” (НКЖИ) са загинали, след като са били блъснати от маневриращ локомотив в района на Стоков базар “Илиянци” в София, съобщиха от МВР.  

Жертвите са извършвали поддръжка на железопътната линия. “Те са режели храсти и клони. В резултат на шума вероятно не са чули приближаващия влак. Започнало е разследване, МВР оказва съдействие”, съобщи вътрешният министър Калин Стоянов.

На място се извършват следствени действия, образувани са и проверки от Инспекцията по труда, Инспекцията по безопасност на превозите към НКЖИ, както и от Националния борд за разследване на произшествия във въздушния, водния и железопътния транспорт.

Локомотивът е собственост на частен превозвач в столицата.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 7 август 2025 г.

В "България днес" на 07 Август слушайте: 01:04 – Актуално от България и сънародниците по света   Специален гост в днешното издание на "България днес" е американецът Итън Шейбър: 10:14 – Как идва в България и защо се остава?..

публикувано на 07.08.25 в 19:00

Ще е горещо, над планините ще има облаци, но ще остане без валежи

В петък  минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка вероятност за изолирани следобедни валежи. Вятърът ще бъде от североизток, слаб, по Черноморието след..

публикувано на 07.08.25 в 18:35

Форум търси решения за съхранение на биоразнообразието в района на Атанасовско езеро

Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и културен потенциал", съобщиха организаторите от екипа на Българска фондация "Биоразнообразие", в..

публикувано на 07.08.25 в 15:53