Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вече работи системата за електронно връчване на фишове на нарушителите на пътя 

Снимка: Община Русе

Системата за електронно връчване на фишове и наказателни постановления за нарушения на Закона за движение по пътищата функционира, съобщи по време на представянето й вътрешният министър Калин Стоянов. Той увери, че новият начин ще подобри събираемостта на глобите. 

Само за две седмици, откакто системата функционира, са връчени над 5000 документа на гражданите, които имат регистрация в нея, и голяма част от сумите са изплатени.

“До момента в полза на държавата са отнети 78 автомобила, имаме 194 присъди за шофиране след употреба на алкохол и наркотици", каза още министърът. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Дневните максимални температури леко ще се понижат

В събота, 14.юни,   минималните температури ще са от 10 до 17°, в София ще е 10°. През деня ще е предимно слънчево. Над Източна България облачността ще е значителна, след обяд там на места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа..

публикувано на 13.06.25 в 18:41

Няма пряка опасност за България след ескалацията в Близкия изток, съобщиха от Министерския съвет

Няма пряка опасност за България след ескалацията в Близкия изток, съобщиха от Министерския съвет. В информацията се посочва, че е п овишено наблюдението на въздушното пространство над България. Същевременно Министерството на външните работи вече е..

публикувано на 13.06.25 в 12:47

Футболен турнир в подкрепа на децата на загинали полицаи от Бургас

Трийсет отбора от пет държави ще спорят за трофея на 16-ото издание на футболния турнир за Купата "Свети Никола" – покровител на Бургас и моряците, в морския град, съобщи БТА.  Състезанието ще се проведе от днес до 15 юни в подкрепа на децата на..

публикувано на 13.06.25 в 07:30