Парламентът не събра кворум и няма да заседава в първия работен ден след ваканцията, която си даде заради местните избори. Няма кворум, продължаваме утре в 9:00 часа, обяви председателят на Народното събрание Росен Желязков. В залата бяха депутати от "Продължаваме промяната-Демократична България“, "Възраждане“, "БСП за България“ и "Има такъв народ“. Местата на ГЕРБ-СДС и ДПС останаха празни.
Имаме заседание на парламентарната група в централата на партията, каза председателят на групата на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова. Тя заяви, че има много теми, които трябва да бъдат детайлно анализирани, включително и как се изпълнява управленската и законодателната програма на управляващата коалиция с "Продължаваме промяната - Демократична България". Притеснява ни, че се вземат решения, включително и законодателни инициативи, без да са обсъдени с нас, обясни Атанасова.
Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са..
Тече евакуация във ваканционно селище "Елените", задействана е системата BG-Alert с указания за незабавна евакуация и качване на високо. Над 10 екипа на пожарната са на място. Властите апелират жителите и гостите на района да следят съобщенията и..
Със заповед на кмета Димитър Николов Община Бургас въведе частично бедствено положение до 6 октомври. Кметът заяви, че при необходимост ще бъде извършена евакуация в най-засегнатите от интензивните валежи райони. Мярката се налага заради..
В "България днес" на 06 октомври слушайте: 02:15 – Актуално от България и сънародниците по света 11:47 – Репортаж на..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..