Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Международна игра за климатичните промени поставя наболели теми и в България

Дунавският град Видин е домакин в провеждането на образователната игра "Климатична фреска", която обикаля света и е преведена на 35 езика от доброволци в над 50 държави. Целта е научното познание за глобалния климат да бъде поднесено на повече хора по интересен и занимателен начин. От няколко месеца настолната образователна игра вече е и в България по идея на Тома Заимов и благодарение на дружеството Wind of Change. Събитието е в събота, 11 ноември, в Конферентната зала на Областна администрация – Видин от 10:30 часа до 13:30 ч. 


"Климатична фреска" е игра с 42 карти, всяка от които представлява фактор за изменението на климата. Благодарение на нея участниците преминават през увлекателен процес, който им помага да открият връзката между причините и последствията, свързани с изменението на климата и да потърсят възможни решения за излизане от кризата. 


 Продължителността на играта е три часа, като основната цел на "Климатичната фреска" е да се обучат 2 млн. души в целия свят, което е постигнато през април тази година. За България бройката е 10 хиляди, а проектът, в който са заложени 51 събитие в цялата страна, само във Видин ще достигне до 1400 души. 

Снимки: ManEco Foundation, wind-of-change.eu

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България се представя на световното туристическо изложение в Лондон WTM

В рамките на световното туристическо изложение WTM в Лондон, служебният министър на туризма Евтим Милошев проведе поредица ключови срещи с европейски министри на туризма. Основна тема в разговорите е била създаването на общ туристически продукт – "Бранд..

публикувано на 06.11.24 в 16:21

Най-старият конезавод в България съхранява породи, застрашени от изчезване

Конезаводът "Кабиюк" в село Коньовец е най-старият в България, основан през 1864 година от русенския валия Мидхат паша с цел производство на коне за турската армия. Съществува до освобождението на България, но след Руско-турската война /1878г./ за..

публикувано на 06.11.24 в 12:50
Ана-Мария и Катерина Андрееви

Нова интернет платформа помага на завърналите се от чужбина да се устроят по-бързо у нас

Няма точна статистика какъв е броят на българите по света, но справка на Министерството на външните работи от м.г. сочи, че зад граница са около 2.8 млн. сънародници. По данни от преброяването на населението, проведено у нас от НСИ през 2021..

публикувано на 06.11.24 в 12:15