Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Две мечета бяха спасени край София

Снимка: FB / WWFBulgaria

Две мечета, спасени в района на Софийско, са настанени временно в Парка за мечки край Белица. Мечетата са спасени при съвместна акция на Министерството на околната среда и водите, природозащитната организация WWF и фондацията "Четири лапи“. 

Малките са локализирани след сигнал от местни хора. Установено е, че са без майка и обикалят сами. "Мечетата, останали без майка, нямат шанс да оцелеят в природата", беше категоричен управителят на парка Димитър Иванов.
Мечетата ще останат в парка, докато им бъдат изготвени документи, с които ще бъдат транспортирани в Гърция. Там те ще преминат процес на адаптация, след което ще могат да бъдат пуснати обратно в дивата природа.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Папа Франциск се появи вчера с омофор от България

На последния си Великден папа Франциск се появи пред вярващите с омофор, получен като дар при посещението си у нас през 2019 г. Омофор произлиза от гръцката дума за “покров”, “покривало” и е част от епископското или папското облекло. Той представлява..

публикувано на 21.04.25 в 15:42
Папа Франциск

Реакции от България по повод кончината на папа Франциск

" Дълбоко съм натъжен от кончината на Негово Светейшество – истински приятел на България и световен символ на мира, състраданието и единството ." Това написа премиерът Росен Желязков в социалната мрежа Х по повод новината за смъртта на папа Франциск. По..

публикувано на 21.04.25 в 12:57

Подкрепа за хората в кв. "Захарна фабрика", останали без дом

Солидарни граждани ще подкрепят тази вечер ромските семейства от столичния квартал "Захарна фабрика", които останаха без дом, след като на 15 април т.г. къщите им бяха съборени. В 19,00 ч. те ще се съберат на мястото на срутените домове и ще преспят..

публикувано на 21.04.25 в 10:58