"От година твърдим, че всички ползи от дерогацията са за "Лукойл" и режима на Путин и че българският потребител няма никаква полза“, коментира депутатът от ГЕРБ Делян Добрев появилата се в пресата информация за разследване на ЕК относно това, дали руската компания компания "Лукойл“ се е възползвала от вратички в санкциите, за да спечели 1 милиард евро за военните нужди на Кремъл.
Добрев съобщи, че подготвя ново предложение за незабавно прекратяване на дерогацията, което ще бъде внесено в НС. Идеята беше подкрепена от председателя на ПГ на ДПС Делян Пеевски, влизащ в забранителния списък "Магнитски". "За нас трябва се случи веднага това нещо. Партиите, които не го подкрепят, са про-Путин партии", каза Пеевски.
Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..
“Всички страхове от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени още един-два месеца след 1 януари 2026 година, след което ще ни остане да комбинираме ползите”. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев на информационна среща за въвеждането на еврото..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на шествие по бул. “Цар Освободител” до площад “Орлов мост”. Очаква се демонстрацията да блокира част от..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има..
Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при..