Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Кърджали е домакин на танцов фолклорен фестивал на любителските клубове

Снимка: БТА

За осми път Кърджали е домакин на Фолклорния фестивал на любителските клубове по народни танци "Перпера“. Форумът ще събере днес на сцената на театъра в Кърджали над 420 танцьори самодейци от цялата страна. Те ще изиграят любимите си български хора и така ще бъде представена пъстротата на фолклорното ни танцово богатство, съобщава БНР Кърджали.

От самото си създаване "Перпера" няма конкурсен характер и по-скоро е среща между приятели с идея да се популяризира българският танцов фолклор.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 27 ноември 2025 г.

В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови  34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..

публикувано на 27.11.25 в 19:00

Благомир Коцев на свобода срещу парична гаранция от 200 хил. лв.

Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..

публикувано на 27.11.25 в 18:22

След напрежение в "триъгълника на властта" замразиха Бюджет 2026

Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..

публикувано на 27.11.25 в 14:25