Протест срещу замърсяването на въздуха в Русе блокира движението в района на граничния пункт Дунав мост. Акцията на гражданите ще продължи и в неделя от 11 до 13 ч. Недоволните, обединени в група за чист въздух, организираха протестно шествие, което тръгна от центъра на Русе и стигна до граничния пункт Дунав мост. Участниците спряха автомобилите си в кръговото кръстовище и блокираха преминаването на трафика. Исканията им са от години, но властите не желаят да предприемат мерки срещу ежедневното промишлено замърсяване на въздуха. Протестира се и срещу проекта за изграждането на инсинератор за отпадъци в отсрещния румънски град Гюргево, заявяват участниците в акцията.

В "България днес" на 19 ноември слушайте: 04:30 - Актуално от България 17:34 – Фолклорна формация „Луди-Млади“ поддържа връзката с родината сред младите българи в Атина 29:09 – Деветашкото плато пленява със суровата си красота и..
В четвъртък минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 13 и 15°, в София ще е около 7°. През деня облачността временно ще намалява и валежите ще спират. Вятърът в котловините и низините временно ще стихва и там преди обед ще бъде..
"Правителството реши, че заради предстоящото въвеждане на еврото 31 декември 2025 г. и 2 януари 2026 г. са обявени за неработни дни. Това се налага заради нуждата от технологични промени, които трябва да бъдат направени в рамките на финансовия и..
Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди,..
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 12 и 17°, в София ще е около 8°. През деня ще е облачно и с валежи главно в..
В "България днес" на 19 ноември слушайте: 04:30 - Актуално от България 17:34 – Фолклорна формация „Луди-Млади“ поддържа връзката с..