Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Десислава Атанасова:

След ротацията в Министерския съвет ще се очертае сериозна дупка в бюджета

Снимка: БТА

Отричаме да ни наричат сглобка, отричаме да носим негатива на това, което вършат нашите колеги в изпълнителната власт”, заяви пред БНР председателят на парламентарната група на ГЕРБ Десислава Атанасова. Тя подчерта, че правителството има изключително малък процент на успеваемост в управленската програма – договорена за изпълнение на ротационен принцип, за разлика от ангажираните в законодателната й част.

Десислава Атанасова атакува финансовия министър Асен Василев по повод проекта за държавен бюджет. По думите й, той все още не е осъзнал, че управлението е възможно благодарение на гласовете на тези, които “чегъртаха” 3 години. “През 2024 г. след ротацията в Министерския съвет ще се очертае много сериозна дупка в бюджета и това може би не е случайно”, коментира депутатът, добавяйки, че според изтекъл запис “Продължаваме промяната” винаги има план “Б”.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Международните летища в България ще бъдат оборудвани с анти-дрон системи

Всички международни летища в България да бъдат оборудвани с анти-дрон системи се договориха министърът на транспорта и съобщенията и вицепремиер Гроздан Караджов и представители на летищата в София, Варна, Бургас, Пловдив, Горна Оряховица,..

публикувано на 11.02.25 в 17:42

"Трансперънси Интернешънъл" отчита влошаване на индекса за корупция

България остава сред държавите с високи нива на корупция в публичния сектор, сочи индексът за възприятие на корупцията за 2024 г., публикуван от неправителствената организация Transparency International. С 43 точки индекс България е на 76-о..

публикувано на 11.02.25 в 12:01

Ледено утро и зимно слънце във вторник

Във вторник сутринта, 11 февруари,  в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10 и минус 4°, в отделни котловини и до минус 14°. В София ще е около минус 10°. През деня ще бъде предимно..

публикувано на 10.02.25 в 18:36