“Наративът на Кремъл се приема доста благосклонно от значителна част от населението. Това обаче се променя и все повече българи подкрепят Украйна”, заявява военният министър Тодор Тагарев в интервю за украинското издание “Киев Индипендънт”.
Министърът изтъква, че държавният глава Румен Радев е проруски настроен, но добавя: “Всичко е в нашите ръце – на правителството, а то се различава значително от позицията на президента.” Тодор Тагарев разкрива и че кабинетът не обсъжда с Румен Радев военната помощ за Украйна. По думите му, изказванията на президента няма да повлияят на подкрепата от страна на България, която е парламентарна република.
Тодор Тагарев казва още, че е морално задължение на страната ни да помогне на жертвата на агресия, както и че е в наш стратегически интерес Украйна да удържи руската агресия и да успее да възстанови своите суверенитет и териториална цялост. “Това е ключово за стабилността в Европа – особено за Източна Европа и Черноморския регион”, заключава военният министър.

Григор Димитров е номиниран за наградата "Стефан Едберг" за спортсменство през сезона в най-високото ниво на мъжкия тенис - АТР. Към победителите от последните три години в наградата "Стефан Едберг" за спортсменство – Григор Димитров (2024), Карлос..
В рамките на разследване, водено от Европейската прокуратура в София, Главна дирекция "Национална полиция" е извършила няколко претърсвания и изземвания през тази седмица по подозрение за измами с евросубсидии за земеделие, предаде БТА, позовавайки се на..
Делът на чуждестранните студенти в България за последното десетилетие е нараснал над два пъти. През 2013 г. те са били близо 4% до 9 на сто от действащите студенти през 2025 г. Това сочи годишният Рейтинг на висшите училища в страната. За поредна година..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за..