Камерите на Националното тол управление вече са сертифицирани и могат да бъдат използвани за контрол на скоростта, заяви регионалният министър Андрей Цеков пред Нова тв.
В над 300 рамки са монтирани камери, които имат възможност да засичат както моментна, така и средна скорост. Кога обаче те ще започнат да упражняват контрол, ще зависи само от МВР, подчерта министърът.
“Системата за управление на камерите разполага с модул за интеграция със системата на МВР, така че те биха могли да използват камерите и на теория това може да стане още днес”, добави той. По думите му, устройствата и сега засичат, но нарушителите не получават фиш, тъй като не се използват за тези цели.Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..
Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се..