Българското национално радио беше отличено в три категории на Годишните награди на Съюза на българските журналисти. Сайтът bnr.bg беше избран за най-добър интернет портал през 2022/2023 г.
“За кратък период, функционирайки като самостоятелна медийна платформа, bnr.bg се изкачи на водещите позиции сред информационните портали. В днешния дигитален свят радиото не е само звук, а интернет често е първоизточникът на новините”, заяви Иво Тодоров, директор “Дигитални програми”, при получаването на наградата.
Водещата на предаването “Нощен Хоризонт” Кармен Манукян взе приза за радиожурналистика, а кореспондентът от Русе Ася Пенчева – за кореспондент на централна медия в страната.Министърът на културата Мариан Бачев откри българския щанд в 77-ия Международен панаир на книгата във Франкфурт. “От средновековните ръкописи, положили основите на нашата писмена култура, до съвременните гласове, които днес разговарят с глобалния..
От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Отличието е връчено на официална церемония в..
В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания – интервю с преподавателя по български език Валентин Кожухаров; Животът на българите в Патагония е..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна..
03:31 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – Гост в студиото: българо-френското трио "Оренда" На 15 октомври Стефка Митева,..
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на..