Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

“Каритас” организира благотворителни базари в помощ на бедни и уязвими хора

На 19 ноември се отбелязва “Денят на “Каритас” - инициатива, в която специалистите и доброволците от католическата организация отдават труда и милосърдието си на бедните хора.

През настоящата година със средствата от благотворителните събития ще бъдат закупени трайни хранителни продукти, които ще бъдат раздадени на бедни и уязвими хора. Базари ще се състоят пред католически храмове и централни места в Раковски, Пловдив, Русе, Свищов, село Веселиново – община Тунджа, Белене, София, Бургас.


По време на организираните инициативи присъстващите ще имат възможност да поговорят за бедността, за „Каритас“ и за начините, чрез които заедно можем да допринесем за изграждането на по-добър свят, в който всички хора ще могат да живеят достойно”, заявяват от благотворителната организация.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 23 септември 2025 г.

В "България днес" на 23 септември слушайте: 02:42 - Отзвук от отбелязването на Деня на независимостта на България сред българите в чужбина 06:16 - Актуално от България и сънародниците по света 17:50 - Православен църковен календар –..

публикувано на 23.09.25 в 19:00
Простор...

След есенното утро, през деня в сряда все още температурите ще са летни

В сряда , 24 септември, минималните температури ще са от 8 до 14°, по Черноморското крайбрежие – между 14 и 18°, в София – 9°. В крайните източни райони преди обяд ще има ниска облачност, а в сутрешните часове на отделни места в низините и..

публикувано на 23.09.25 в 18:15

България ще се включи в дроновата стена по източните граници на ЕС

България ще се включи в стената от дронове, която Европейския съюз смята да създаде в скоро време по източните си граници. Министърът на отбраната Атанас Запрянов потвърди днес във Велико Търново новината, която беше обявена от говорителя на..

публикувано на 23.09.25 в 18:05