Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

“Каритас” организира благотворителни базари в помощ на бедни и уязвими хора

На 19 ноември се отбелязва “Денят на “Каритас” - инициатива, в която специалистите и доброволците от католическата организация отдават труда и милосърдието си на бедните хора.

През настоящата година със средствата от благотворителните събития ще бъдат закупени трайни хранителни продукти, които ще бъдат раздадени на бедни и уязвими хора. Базари ще се състоят пред католически храмове и централни места в Раковски, Пловдив, Русе, Свищов, село Веселиново – община Тунджа, Белене, София, Бургас.


По време на организираните инициативи присъстващите ще имат възможност да поговорят за бедността, за „Каритас“ и за начините, чрез които заедно можем да допринесем за изграждането на по-добър свят, в който всички хора ще могат да живеят достойно”, заявяват от благотворителната организация.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Заради липса на суровина българските преработватели внасят рапица от Канада

Заради липса на суровина българските преработватели внасят рапица от Канада

Един от най-големите товарни кораби в света за първи път акостира в „Пристанище Варна“ и достави 58 000 т. рапица, предаде БГНЕС. Товарът е от Канадаи и ще се рафинира в страната. Доставката се прави заради липсата на суровина и ограниченията за..

публикувано на 12.04.25 в 15:45

Президентът иска да се ускори подготовката на български пилоти за F-16

Доставката на изтребителите F-16 е само началото на политическия ангажимент към логистиката, поддръжката и изграждането на реални отбранителни способности на Българските военновъздушни сили. Това заяви държавният глава Румен Радев на среща със..

публикувано на 12.04.25 в 12:50

Завърши трето успешно плаване до Антарктида на НИК 421

Военният научноизследователски кораб НИК 421 "Св. св. Кирил и Методий" се звърна след успешна трета мисия до Антарктида. Корабът акостира на Морската гара във Варна и беше посрещнат с военен ритуал.  Корабът е изминал 19 725 мили за 155..

публикувано на 12.04.25 в 11:02