Националният отбор по шахмат за жени постигна 5-а поредна победа на европейското отборно първенство в Будва и с 14 точки се доближи до спечелване на първа титла в историята.
В предпоследния VIII кръг българките спечелиха с 2,5:1,5 точки срещу Полша. Както и при успеха над Франция, България отново успя да поведе с 2:0 след победи с белите фигури на Нургюл Салимова и Белослава Кръстева. Отборът се нуждаеше само от още половин точка. Тя бе спечелена от Антоанета Стефанова, която в малко по-изгодна позиция срещу Моника Соцко направи трикратно повторение, което донесе нужното реми.
Успехът гарантира медал, но отборът ще трябва да играе на същото ниво срещу Грузия днес, 20 ноември, за да се окичи със златото.
Проф. Вили Лилков и адвокат Петър Славов са сезирали Съвета за електронни медии за незаконно излъчване на сериала от 1969 г. "На всеки километър", съобщава сайтът на Съюза на българските журналисти sbj-bg.eu. В открито писмо на Лилков и Славов до..
По повод стогодишнината от рождението на Марсел Селие са планирани серия от музикални събития в родната му Швейцария. На 30 октомври в Нюшател Александър Селие ще почете своя баща с концерт. На сцената ще се качат също гъдуларят Димитър Гугов, Йон..
В сряда минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще..
В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски -..
В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..
Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в..