Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Виктория Томова спечели титлата на клей във Валенсия

Снимка: архив

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова спечели турнира на клей във Валенсия с награден фонд 100 хил. долара, съобщи БГНЕС. На финала тя се наложи със 7:5, 6:3 над 101-вата в световната ранглиста Жаклин Адина Кристиан от Румъния.

Българката стигна до титлата без нито един загубен сет в петте си мача. Тя прибавя 140 точки за световната ранглиста и ще се изкачи до 79-ото място.

Това е осми спечелен турнир за Виктория Томова и трети през тази година. По-рано през сезона тя триумфира в Сарагоса и Чикаго.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

С книгата “Влюбена в живота“ Мария Конакчиева представи спомени от България и света

"Благодаря от сърце за това, което направихте за Франция и България. Вие сте наистина посланикът на Франция тук и посланикът на България във Франция". С тези думи френският посланик в София Жоел Мейер се обърна към Мария Конакчиева,..

публикувано на 19.06.25 в 14:12

Часът на Радио България - Брой 56

В брой 56 на предаването слушайте: В българското магазинче на брюкселския квартал Скарбек или как се прави бизнес в административния център на Европа – репортаж на Даниела Големинова Рубрика „Мост на вярата“: Коя е жената до българския..

публикувано на 19.06.25 в 12:00

Климатологът проф. Георги Рачев: Вода има, но държавата не управлява ресурса правилно

На прага на астрономическото лято и покачването на температурите най-важно е да имаме вода. Летните месеци на 2024-а обаче бяха истинско изпитание за стотици населени места в различни части България, които бяха без вода или на частичен режим на..

публикувано на 19.06.25 в 11:40