През следващото денонощие облачността ще бъде значителна. От северозапад ще започнат валежи от дъжд, които през деня ще обхванат и крайните югоизточни райони. През нощта в западната половина от Дунавската равнина вятърът ще се ориентира от северозапад, след обяд в югоизточните райони ще е от север-североизток и с него ще нахлува студен въздух. Привечер и през нощта срещу понеделник с продължаващото застудяване дъждът в централната и източната част на Дунавската равнина и планинските райони ще преминава в сняг. Температурите ще бъдат от 3°-4° в северозападните до около 20° в югоизточните райони, в София - минимална около 5°, максимална - около 7°.
Над планините ще бъде облачно с валежи предимно от сняг, под 1800 м от дъжд, но и там до края на деня дъждът ще преминава в сняг. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и с него ще нахлува студен въздух. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 7°, на 2000 м - около 4°.
Над Черноморието ще бъде предимно облачно и след обяд ще завали дъжд, който през нощта срещу понеделник на отделни места ще се примесва със сняг. Ще духа умерен и временно силен югозападен вятър, който по Северното Черноморие още преди обяд ще се ориентира от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат 14°-20°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Под влияние на средиземноморски циклон на Балканския полуостров ще има значителна облачност. В северозападната част ще вали сняг, а на юг и изток ще завали дъжд, който вечерта и през нощта срещу понеделник с понижението на температурите ще преминава в сняг. В Атина ще бъде 22 градуса, в Истанбул – 19, в Букурещ – 12, в Белград – 5.
Предимно облачно с валежи от дъжд ще бъде времето на Британските острови. Значителна облачност ще има в западната част от Пиренейския полуостров и на отделни места ще превали дъжд. Слънчево ще бъде в Западното и Централното Средиземноморие и в страните около Алпите. Над Скандинавския полуостров ще има разкъсана облачност с превалявания от дъжд и сняг. Сняг ще превалява и в Украйна, Беларус и в части от Европейска Русия, а на юг валежите ще бъдат от дъжд. В Рим ще бъде 12 градуса, в Мадрид – 9, в Париж – 6, във Виена – минус 1, в Мюнхен и в Стокхолм – минус 3, в Москва – минус 5, в Санкт Петербург – минус 8.
В Кейптаун ще бъде 23 градуса, в Мелбърн – 21, в Ню Йорк – 11, в Чикаго – 6.Българска делегация, водена от министъра на правосъдието Георги Георгиев, присъства на интронизацията на архимандрит Гавриил като игумен на Зографския манастир в Света гора. Българска делегация е в Атон за патронния празник на Зографския..
Над една пета от българите са бедни, става ясно от анализ на Института за пазарна икономика. Хората, живеещи в дефицит, нарастват до 21,7% на основата на данни за безработицата, ниското образование, по-високия брой на децата в домакинството,..
От 12 до 18 май Габрово отново ще се превърне в сцена на емоции и творчество с традиционния си пъстър и наситен с хумор и шеги карнавал. Тази година шумната фиеста съвпада със 165-ата годишнина от основаването на града и с официалния му празник на 17..
За 146-та си годишнина Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София кани 146 участници да се включат във второто издание на Голямата..
В "България днес" на 12 май ви предлагаме : 01:05 - Актуална..
В началото на 60-те години на м.в. се приема, че състоянието на водните запаси на страната ни е недостатъчно за нуждите на земеделието, затова започва..