Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Коледна работилница събра българи от Швейцария във Веве

Деца, родители и учители твориха и си направиха българска Коледа

10
Снимка: Фейсбук/Асоциация Канатица

Повече от 180 българи, живеещи в Лозана, Веве, Берн, Морж, Цюрих, Женева, Фрибург, Вилньов и Ивердон се събраха на организираното от Българо-швейцарска асоциация за култура, традиции и просвета "Канатица“ ателие за сурвачки и коледни играчки.

Деца, родители и преподаватели от българското училище „Канатица“ изработиха сурвачки от автентичните материали за това - вълна, пуканки, кравайчета… Децата се запознаха с историята и традициите на сурвакането по българските земи, а всяко от тях отнесе у дома си част от магията на Коледа – написаха във Фейсбук от асоциацията.  


Празникът беше съпроводен от специална програма с песни и танци, подготвена от децата в българското училище. С радост те посрещнаха Дядо Коледа и Снежанка, а всяко дете получи подарък и снимка за спомен с тях от професионалния фотограф Зори Иванова. 

За първи път през тази година българската общност посреща и първите коледари, водени от четиригодишния Свен, шестгодишния Николас и седемгодишния Борис. Под звуците на гайда те благословиха семействата и пожелаха здраве и берекет във всеки дом.


Празникът продължи с народни танци, песни и много веселие, информират от асоциация "Канатица". 

Снимки: Фейсбук/Асоциация "Канатица"


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Във вълшебния свят на "Вазовчетата" и българския език в Париж

"Мястото във Франция, в което заедно чертаем на български бъдещето на нашите деца" – така преди година с пост в социална мрежа Янета Димитрова определи своето работно място – българското неделно училище "Иван Вазов" в Париж. То е едно 396-те родни..

публикувано на 21.02.25 в 06:15

Заради зимната обстановка не се препоръчват пътувания до Истанбул

Министерство на външните работи препоръчва на българските граждани, които желаят да посетят Истанбул, да отложат планираното пътуване, освен при крайна необходимост, до нормализиране на метеорологичната обстановка.  На страницата си Ситуационният..

публикувано на 20.02.25 в 12:51

Мартениците - безспорен хит в български магазин в Брюксел

Йордан Минков пристига в Брюксел заедно със семейството си през 2007 година, когато страната ни става пълноправен член на Европейския съюз. Съпругата му получава договор за постоянна работа в Европейските институции и това преобръща живота на цялото..

публикувано на 20.02.25 в 10:10