Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Седмицата започва с топло за сезона време и без валежи

Времето остава топло за декември.
Снимка: БГНЕС

В понеделник минималните температури ще са от минус 3 до 2°, в София 0°. През деня ще е предимно слънчево. Предиобед на места в низините и котловините ще има мъгли и ниска облачност. Привечер от северозапад ще започне заоблачаване. Максималните температури ще са от 5 до 10°, в столицата до 6°.

По Черноморието ще е слънчево. Температурите на въздуха ще са до 7-9°. Морската вода е 9-10°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

Над планините ще е слънчево със слаб до умерен северозападен вятър. Температурата на 1200 м. надморска височина ще е 5°, на 2000 м. ще е минус 1°.

Във вторник от запад на изток ще има временни увеличения на облачността, почти без валежи. Дневните температури ще растат.

В Европа над северозападния Пиренейски п-ов ще вали. Над Централното Средиземноморие и Южна Италия ще е слънчево. В останалата част от континента облачността ще е значителна, на много места с дъждове. Над Алпите в Северна и в Източна Европа ще вали сняг. Над Южна Украйна ще има дъждове.

Над Централните  Балкани ще е слънчево. Над Северозападните Балкани и в Южна Гърция облачността ще е по-значителна с дъжд. Около и след обяд валежите ще спират.

В Лондон и в Париж ще е 11 и 13°, В Берлин и в Москва се очакват 9 и минус 7°. В Мадрид 13°. В Белград и в Букурещ ще е 11 и 5°, в Истанбул 12°. Атина и Рим ще са най-топлите евростолици с 16 и 18°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 8 и 6°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 2 и 11°. В Лос Анжелис се очакват 24°, в Маями и в Мексико сити ще e 23 и 19°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 26 и 25°. В Дубай ще е 29°, в Йерусалим 18°. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

“Възраждане“ ще протестират в парламента срещу приемането на еврото

Излязохме да защитим свободата. Ще продължаваме да се борим. Протестът продължава в сряда, заяви пред БНР водачът на партия “Възраждане“ Костадин Костадинов. “Протестът продължава и вътре в Народно събрание. Ще се съпротивляваме до последно", каза..

публикувано на 23.02.25 в 11:52
Полицията разби на групи крайнодясното шествие на

Крайно дясна формация организира в София спорния "Луковмарш"

Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се събраха на 22 февруари на площад "Света Неделя". Те шестваха до къщата на генерал Христо Луков, където..

публикувано на 23.02.25 в 10:52

В Лондон освещават новия български храм "Свети Йоан Рилски"

Празничното богослужение по освещаването на новия български православен храм в Лондон възглавява Негово Светейшество българският патриарх Даниил, който вчера отслужи и Възкресна вечерня, а храмът и пространството около него се изпълниха от стотици..

публикувано на 23.02.25 в 10:05