Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Плувецът Петър Мицин е носителят на приза "Спортен Икар" за 2023 година

Петър Мицин
Снимка: БГНЕС

18-годишният плувец Петър Мицин получи приза "Спортен Икар" на Фондация "Български спорт" за 2023 година. Тази година той постави световен рекорд за юноши на 400 метра свободен стил, като спечели три европейски титли при юношите (200, 400 и 800 метра свободен стил), както и златото на Стария континент на 400 метра свободен стил при младежите до 23 години. На световното първенство за юноши той стана шампион на 400 метра свободен стил и взе сребро на 800 метра свободен стил и на 200 метра бътерфлай.

Мицин има и сигурни две олимпийски квоти за Игрите в Париж 2024 на 400 и на 800 метра свободен стил.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България с четири медала на олимпиадата по астрономия и астрофизика в Румъния

С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от пресцентъра на Министерството на образованието и науката. В състезанието участваха 108 ученици от..

публикувано на 27.10.25 в 16:59
Египетски лешояд

Започва възстановяване на популациите на редки птици в три природни парка

Популациите на кръстатия орел и на черния, белоглавия и египетския лешояд в природните паркове “Врачански Балкан”, “Сините камъни” и “Българка” ще бъдат подпомогнати чрез проекти по програмата “Околна среда” 2021–2027 гг., съобщиха от Министерството на..

публикувано на 27.10.25 в 15:58
Борислав Гуцанов

Социалният министър обеща, че няма да има ощетени от първия бюджет в евро

Ще се направи всичко възможно да няма ощетени слоеве от населението – това увери социалният министър Борислав Гуцанов във връзка с подготовката на проектобюджета за 2026 г. "Не виждам кой говори, че "Швейцарското правило" ще бъде променено. За първи..

публикувано на 27.10.25 в 13:15