Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

По кината тръгва българският претендент за "Оскар" "Уроците на Блага"

Кадър от филма "Уроците на Блага"
Снимка: kinomania.bg

От 15 декември българите вече могат да видят по кината "Уроците на Блага“ на режисьора Стефан Командарев и Ели Скорчева в главната роля. Филмът е носител на множество международни награди и актуалният български представител в надпреварата за "Оскар“. 

Лентата проследява историята на пенсионираната учителка Блага, която става жертва на телефонна измама. Когато тя остава без спестяванията си, без пари за гроба на покойния си съпруг и само с една частна ученичка, жената осъзнава, че няма начин да оцелее. Някога стриктна и честна, Блага получава примамливо, но подозрително предложение за работа и бавно започва да прекрачва всичките си принципи, навлизайки в свят, от който връщане назад няма. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В края на седмицата ни очаква променливо време, възможни са слаби валежи

В събота  минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През деня ще има разкъсана облачност, но над по-голямата част от страната през повечето дневни часове ще..

публикувано на 12.09.25 в 19:05

България днес - 12 септември 2025 г.

В "България днес" на 12 септември слушайте: 05:31 – Актуално от България и за общностите с българи по света 13:47 – „По съседски“ – новини от Балканите 23:46 – София през погледа на Иван Шишиев 33:13  – Православен църковен..

публикувано на 12.09.25 в 19:00

ПП-ДБ внесе вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков

"Продължаваме промяната – Демократична България" внесе вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков в сектор "Вътрешна сигурност и правосъдие", съобщи БГНЕС. "Виждаме не просто несправяне, а системен отказ от това да се бори държавата срещу..

публикувано на 12.09.25 в 16:25