Мрежа за трафик на момичета с цел проституция е била разбита, съобщи Нова тв. Те са работили в столични клубове, а цената им е била 100 лв. Групата се е занимавала с набиране, склоняване и предоставяне на сексуални услуги и трафик на хора. По време на разследването са установени и жертви.
“Само 1 % от жертвите се спасяват, т.е. много малка част стигат до нас”, заяви Диана Китова, мениджър на гореща линия за жертви на трафик. По думите й, все повече мъже се осмеляват да подават сигнали.
“Ако преди говорихме за трафик на жени, вече става дума за трафик на хора. Променят се целевите групи, методите на вербуване, държавите, към които се изпращат хората”, коментира Надя Кожухарова, координатор по програми за трафика на хора към “Асоциация Анимус”. Тя добави, че докато преди се е говорило за сексуална експлоатация, сега трафикът предимно е с цел трудова злоупотреба, продажба на бебета и на органи, принудителен брак.
За съжаление, често жертвите не се припознават като такива, намират се в емоционална връзка с трафиканта и са на негово разположение.На официална церемония за посрещането на първия български изтребител F-16 Block 70 в Трета авиобаза в Граф Игнатиево премиерът Росен Желязков изтъкна, че материалната придобивка символизира идеологическата промяна, започнала през 2019 г. " Този..
За безопасността на пътя не е достатъчна само промяна на закона, мерките трябва да бъдат много повече, каза пред журналисти председателят на Народното събрание Наталия Киселова, която присъства на тържеството за Цветница в Ловеч. " Административни..
Отношенията между България и Турция, които са приятелски, партньорски и които с десетилетия изграждаме устойчиво, са гаранция за опазването на националните, но и на външните европейски граници по начин, който е пример за Европа. Това заяви..
Патриарх Даниил отслужи Света литургия в катедралата "Св. Александър Невски" по случай празника Вход Господен в Йерусалим. Днешният ден отбелязва..
За безопасността на пътя не е достатъчна само промяна на закона, мерките трябва да бъдат много повече, каза пред журналисти председателят на Народното..
Тараклийският държавен университет "Григорий Цамблак" в молдовския град Тараклия официално стана поделение на Русенския университет "Ангел Кънчев",..