В сряда, 20 декември, минималните температури ще са между 2 и 3°, в София ще е минус 2°. Преди обяд ще е предимно слънчево, но в котловините и около водните басейни ще остане мъгливо или с ниска слоеста облачност. В следобедните часове от запад облачността ще се увеличава. Максималните температури ще са от 8 до 13°, в столицата - 8°.
По Черноморието ще е слънчево. Температурите на въздуха ще са до 9-12°. Морската вода е 9-10°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Над планините ще е предимно слънчево. Температурата на 1200 м. надморска височина ще е 9°, на 2000 м. ще е 3°.
В четвъртък със северозападен вятър ще нахлува студен въздух. Ще е облачно, без валежи.
В Европа – над Пиринейския п-ов ще е облачно, на места с валежи. Студ ще обхване Западна и Централна Европа, облачността там ще е значителна и с валежи, предимно от дъжд. Сняг ще вали в Северна Европа и Прибалтика.
На Балканите – над по голямата част от полуострова ще е слънчево, по долините мъгливо. Облачно, но без валежи ще е на северозапад. Над Южна Гърция на места ще превали.
В Лондон и в Париж ще е 10°. В Берлин се очакват 7°, в Москва 4°, в Мадрид 11°. В Рим и в Истанбул ще е 14°, в Белград 8°, а в Букурещ 13°. Атина ще е най-топлата евростолица с 16°.
Във Ванкувър и Монреал ще е съответно 10 и 4°, в Чикаго и Ню Йорк ще е 1-2°. В Лос Анжелис се очакват 16°, в Маями и в Мексико сити ще e 21- 22°, в Буенос Айрес ще е 21°, в Рио де Жанейро 28°. В Дубай ще е 27°, в Йерусалим 17°.
В "България днес" на 14 Май слушайте: 01:32 - Актуална информация от България и света 11:12 - Прогноза за времето у нас и по света 16:15 –..
През нощта ще се изясни над цялата страна. В повечето места ще бъде почти тихо. Само в източните райони ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, за София - около 4°. В четвъртък , над..
Идеята за референдум за еврото се подкрепя от 63,3% от българите срещу 35,3% "против". Това показва независим сондаж на социологическа агенция "Мяра", проведен в периода 10-13 май сред 803 души и представящ мненията на пълнолетното население на..
През 2025 г. България отбелязва 1170 години от създаването на глаголицата – първата славянска азбука, която предшества кирилицата . По този повод..
В началото на 60-те години на м.в. се приема, че състоянието на водните запаси на страната ни е недостатъчно за нуждите на земеделието, затова започва..
Протест под надслов "Достоен труд - достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!" възпрепятства тази сутрин излизането на превозните средства по..