Най-голямата реформа, която можем да направим освен правосъдната, е да привлечем повече инвеститори. Това каза пред bTV премиерът Николай Денков. С парите, които влагат и с начина на организация, която внасят, се повишават заплатите на работещите. Имаме рекорден размер на инвестиции за последните 15 години, с повече от 50% по-голям, отколкото бе миналата година, добави министър-председателят. Той поясни, че до края на годината инвестициите ще надминат 3,5 млрд. евро. "Ето, това е, което ще вдигне доходите на хората", отбеляза Денков.
Бюджетът преди всичко трябва да е насочен към тези, които в момента са в най-голямо затруднение, затова повишаваме по безпрецедентно минималната заплата и пенсиите. Трябва да се осигурят и по-добри условия за младите хора, изтъкна Денков. Според премиера младите се интересуват от две неща – да имат ясни перспективи за развитие, в която и да е област и да имат добро заплащане за добри условия на живот. Той коментира, че младите могат да използват възможностите в чужбина за себеизграждане, за да се реализират после в родината си.
За предстоящата през март ротация на премиерския пост Денков подчерта, че ще бъдат изпълнени договореностите и Мария Габриел ще бъде премиер, а той вицепремиер. „Вероятно ще се върна в министерството на образованието“, посочи още той.България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за 2024 г., показват данните на Европейската агенция за околна среда, публикувани от Европейската комисия, предаде кореспондентката на БНР в Брюксел Ангелина Пискова. Според..
В „България днес“ на 13 юни слушайте: 06:49 Български букви радват сънародниците ни в Братислава –инсталацията "Скритите..
В събота, 21 юни, минималните температури ще са от 11 до 18°, в София – 11°. През деня ще преобладава слънчево време. Преди обяд по-значителна облачност ще има над Централна Северна България и Средногорието, където все още на отделни места ще..
Най-старият зимен курорт у нас – "Боровец", открива летния сезон на 28 юни, съобщава БТА. От тази дата ще работи и кабинковият лифт, който обаче няма да..
Село Делчево възстановява традицията за отбелязване на Еньовден с двудневна програма на 21 и 22 юни, съобщиха от Община Гоце Делчев. Събитията ще..
Само на 37 км от втория по големина град в България – Пловдив, и стотина километра от столицата София се намира китният Пазарджик. Благоприятното..