В неделя минималните температури ще са между 0 и 5°, в София ще е 1°. През деня облачността ще се разкъсва и намалява. След обяд над по-голямата част от страната ще се появи и слънце. Вятърът ще остане от северозапад, ще е до умерен, в Северна България и западната част на Горнотракийската низина и временно силен. Максималните температури ще са от 9 до 14°, в столицата 10°.
По Черноморието ще има променлива облачност, след обяд и слънце. Температурите на въздуха ще са до 8-12°. Морската е 9-10°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
Над планините до обяд ще е облачно, след обяд и слънчево. Температурата на 1200 м. надморска височина ще е 7°, на 2000 м. до минус 1°.
В понеделник и вторник ще е слънчево, вятърът ще отслабне, температурите ще са пролетни.
В Европа над Пиренейския п-ов, в Западното Средиземноморие, Южна Франция, Швейцария и Северна Италия ще е предимно слънчево. Над Апенинския п-ов и в Централното Средиземноморие ще е облачно, без валежи. В останалата част от континента ще вали - на запад дъжд, на изток сняг. Много ветровито ще е във Великобритания, Нидерландия, Германия, Полша, Чехия, Словакия и в Украйна.
На Балканите повече облачност ще има преди обяд над североизточната половина, на места там и ще превали, но след обяд облачността ще намалее до слънчево. Слънчево ще е и на юг. В Румъния и България ще е ветровито.
В Лондон и в Париж ще е 14 и 13°, В Берлин и в Москва се очакват 10 и минус 1°. В Мадрид и в Рим ще е 11 и 16°. В Белград и в Букурещ ще е 14 и 12°, в Истанбул 15°. Атина ще е най-топлата евростолица с 20°.
Във Ванкувър и Монреал ще е 5 и минус 1°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е11 и 3°. В Лос Анжелис се очакват 16°, в Маями и в Мексико сити ще e 25 и 22°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 29°. В Дубай ще е 26°, в Йерусалим 14°.

Осмият Международен конкурс за цигулари "Васко Абаджиев" ще се проведе в София от 20 до 23 ноември при рекорден интерес. Организаторите от Клуб ЮНЕСКО "Леонардо да Винчи" София са въодушевени от постъпилите 32 кандидатури от 14 държави, сред които Италия,..
Министерството на образованието и науката организира на 20 ноември национална кръгла маса на тема "Необходими ли са ограничения за достъпа на деца до социалните мрежи?". Инициативата е съвместна с парламентарните комисии по образованието и науката и по..
В четвъртък минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 13 и 15°, в София ще е около 7°. През деня облачността временно ще намалява и валежите ще спират. Вятърът в котловините и низините временно ще стихва и там преди обед ще бъде..
В събота минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна..
В "България днес" на 21 ноември слушайте: 05:40 Актуално за България и сънародниците по света 15:25 Църковен Календар – честваме..
Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви..