Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Западно и средноевропейският митрополит ще води службата за Рождество Христово

Снимка: БГНЕС

Западно и средноевропейският митрополит Антоний е поканен да отслужи Светата литургия за Рождество Христово и Богоявление в катедралния храм "Св. Ал. Невски" в София. Той ще замести патриарх Неофит, реши Светия Синод на Българската православна църква, по чиято покана митрополит Антоний е в България за празниците. Патриархът остава на лечение във Военно медицинска академия и църквата призовава всички да се молят за неговото здраве, защото молитвата е най-голямото оръжие на християнина, каза митрополит Антоний пред bTV. Патриархът е в стабилно състояние, но по препоръка на лекарите не се допускат лица до него, за да се запази стерилна обстановката, заради вируси и грип, допълни духовникът. На Рождество Христово всички да се помолим за по-добри бъднини на българския народ, призова митрополитът.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 74

В брой 74 на предаването слушайте:   Клубът на българските жени и семейства в Хамбург празнува 20 години от своето създаване – разговор с основателката му Емилия Юкер Какво кара едно момче от Габрово да се натоварва с каузи, които..

публикувано на 27.11.25 в 12:00

В четвъртък – облачно и дъждовно

В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..

публикувано на 26.11.25 в 19:10

България днес - 26 ноември 2025 г.

В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..

публикувано на 26.11.25 в 19:00