Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Земеделци търсят спешна среща с премиера

Снимка: БГНЕС

Българската аграрна камара настоява да се срещне още днес с премиера Николай Денков, както и с финансовия и земеделския министър, за да обсъди с тях липсата на държавна политика за подкрепа на земеделското производство.

В съобщение до медиите от камарата информират, че фермерите са притеснени от липсата на политическа воля да бъдат осигурени в бюджета за догодина 442 млн. лв. държавна помощ по Временната рамка за мерки за държавна помощ при кризи и преход в подкрепа на икономиката след агресията на Русия срещу Украйна.

Ако земеделските стопани не получат средствата през април 2024 г. и не постигнат други свои искания, свързани със законодателната политика, БАК е готова да предприеме безсрочни протестни действия.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Наталия Киселова

Наталия Киселова: Необходими са редица мерки за безопасността на пътя

За безопасността на пътя не е достатъчна само промяна на закона, мерките трябва да бъдат много повече, каза пред журналисти председателят на Народното събрание Наталия Киселова, която присъства на тържеството за Цветница в Ловеч. " Административни..

публикувано на 13.04.25 в 10:59
Росен Желязков разговаря с турския президент Реджеп Ердоган

Премиерът оцени Турция като съюзник в сигурността и значим икономически партньор на България

Отношенията между България и Турция, които са приятелски, партньорски и които с десетилетия изграждаме устойчиво, са гаранция за опазването на националните, но и на външните европейски граници по начин, който е пример за Европа. Това заяви..

публикувано на 12.04.25 в 16:25
Заради липса на суровина българските преработватели внасят рапица от Канада

Заради липса на суровина българските преработватели внасят рапица от Канада

Един от най-големите товарни кораби в света за първи път акостира в „Пристанище Варна“ и достави 58 000 т. рапица, предаде БГНЕС. Товарът е от Канадаи и ще се рафинира в страната. Доставката се прави заради липсата на суровина и ограниченията за..

публикувано на 12.04.25 в 15:45