Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Половината българи очакват проблеми за световния мир и икономически трудности

Снимка: архив

Мнозинство по света очаква проблемна, а не мирна 2024 година. 8 от всеки 10 граждани от всички континенти се страхуват от потенциална ядрена война, оценявайки риска от такава като умерен или висок. 

В България 46% очакват новата година да е по-проблемна по отношение на световния мир, 33% - същата, 9% - по-мирна, 12% нямат мнение, показва ежегодното международно изследване на Световната Асоциация "Галъп интернешънъл" "В края на годината". Според 40% от запитаните у нас има умерен риск от използване на ядрено оръжие, според 26% рискът е висок, според 12% риск няма. 

На въпрос "Според Вас лично, дали 2024 г. ще бъде по-добра, по-лоша или същата като 2023 г.", 38% са песимисти, 31% - неутрални, 18% - оптимисти, 13% нямат отговор. В икономически план 49% от българите очакват трудности, според 29% годината ще е същата, 10% са с очаквания за просперитет, 12% нямат мнение, показва глобалното изследване. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 7 ноември 2025 г.

В "България днес" на 07 ноември слушайте: 05:14 - Актуално от България 13:08 – По съседски – новини от Балканите 22:12 – Делници и празници в неделното училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Атина 38:54  – Ново изследване хвърля..

публикувано на 07.11.25 в 19:00

През почивните дни ще е облачно, температурите ще се повишат

В събота минималните температури ще са от 7 до 12°, в София ще е около 8°. В сутрешните часове на места в равнините видимостта ще бъде намалена. Преди обед валежите временно ще спрат. През втората половина на деня от запад на изток отново ще..

публикувано на 07.11.25 в 18:30

България отбелязва 140 години от победата в битката при Сливница

Премиерът Росен Желязков ще участва в тържествените чествания по повод 140-ата годишнина от Сръбско-българската война, които ще се проведат, днес, 7 ноември – Деня на победата в битката при Сливница. Желязков ще приеме строя на почетния караул и..

публикувано на 07.11.25 в 16:13