Между 30 000 и 50 000 фирми се регистрират годишно в страната. 90% се провалят и недействат. Публикувани за обществено обсъждане са промени в Търговския закон, които опростяват процедурата за закриването на „спящите фирми“. Целта е да се облекчи закриването на хиляди дружества, които никога не са имали дейност, не са наемали персонал и не са регистрирани по ДДС. Сега процедурата отнема от 1 до над 5 години. Предлагат „Бързото производство по ликвидация“ да става на едно гише в Агенцията по вписванията. Заявителят само ще декларира, че няма дейност през последните 12 месеца, не е наемал персонал в този срок, няма регистрация по ДДС, няма непогасени задължения към държавата или общините и към приходната агенция.
Френско-българска търговска и индустриална камара днес организира посрещане на новото божоле в София. По стара френска традиция всяка година в третия четвъртък на ноември се посреща първото младо вино божоле. Традицията вече близо 20 години се..
Министерският съвет одобри проект на споразумение за дарителство между Световната здравна организация и България за предоставяне на доброволна вноска в подкрепа на дейността на организацията в Ивицата Газа в размер на 100 хил. евро. Финансирането ще..
За четвърта година Forbes събира на една сцена умовете зад най-значимите иновации в българската индустрия. По време на събитието, което ще се проведе в Центъра за съвременни изкуства "Топлоцентрала" в София, ще бъдат обявени и победителите във Forbes..
От следващата учебна година профилираната гимназия с интензивно изучаване на румънски език "Михай Еминеску" може да бъде преместена в сграда в центъра на..
В Деня на християнското семейство, в брой 27 на предаването, слушайте: Какви неразказани френско-български истории разказва българското..
Френско-българска търговска и индустриална камара днес организира посрещане на новото божоле в София. По стара френска традиция всяка година в третия..