Вицепремиерът и външен министър Мария Габриел благодари на Испанското председателство на Съвета на Европейския съюз за отличното сътрудничество при присъединяването на България към Шенген.
Съветът на ЕС потвърди присъединяването на България и Румъния към Шенген
В пост във фейсбук тя изтъква, че мотото на започващото днес Белгийското председателство е “Защита, укрепване, подготовка” и приветства неговите шест основни приоритета – защита на върховенството на закона и демокрацията, насърчаване на конкурентоспособността, справедлив зелен преход, укрепване на социалната и здравна програма, защита на населението и границите, Европа в глобалния свят.
“Очаквам с интерес съвместната ни работа и желая успешно председателство!”, завършва поста си Мария Габриел.
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии. Българското национално радио за първи път е..
Българското национално радио за първи път е домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии (Public Broadcasters International).В конференцията участват ръководители и представители на обществени радиа и..
Десетото юбилейно издание на Международния фестивал Da Fest среща публиката с творби на световни звезди от сцената на дигиталните изкуства. Петдневният форум, организиран от "Да Лаб" и Националната художествена академия, се открива днес в София...
В "България днес" на 27 октомври слушайте: 04:47 - Актуално от България и сънародниците по света 08:32 - Двоен празник събра..
С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от..
Ще се направи всичко възможно да няма ощетени слоеве от населението – това увери социалният министър Борислав Гуцанов във връзка с подготовката на..